Cep Telefonu Pilleri Hakkında İphone, Samsung

Piller hakkında :

Apple lityum iyon bataryalar diğer bataryalara göre daha hızlı şarj olması, daha uzun pil ömrü ve çok daha güçlü olması sebebiyle birçok telefonların içerisinde lityum piller kullanılmaktadır.

Hızlı şarj olma sebebiyle kullanım kolaylığı sağlar, yavaş şarj  sayesinde bataryanın ömrünü uzatır.

İPhone lityum iyon piliniz ilk önce hızlı şarj ile sınırının %80’ine ulaşım sağlar, sonrasında yavaş şarj olmaya devam eder. İlk %80 sınırına ulaşmak için yapılması gereken zaman öncelikle bu durum şarj cihazınız ve ayarlarınızın değişikliliğine göre farklılık gösterir, bu aşamalar pilinizin kullanım ömrünü uzatmakla kalmaz performans konusunda da önde olurlar.

Karabük Cep Telefon Arıza Servisi

Karabük Cep Telefon Arıza Servisi

Telefonunuzu uzun bir süre kullanmamayı düşünüyorsanız 6 Ay aralığı olarak hesaplarsak telefonunuzu her 6 ayda bir %50 şarj edip kapalı konumda saklamaya alınız ve bu durum sizin telefonunuzun pil ömrünü ve performansını korumuş olursunuz.

Telefonu saklama sonucu kullanmaya karar verdiyseniz telefonunuzun ilk şarjda açmaya bilir telefonunuzu yaklaşık 30 dk’ya yakın şarj etmelisiniz

Pil kullanım süremi uzatmak istiyorum ?

                Telefonunuzun veya Tabletinizin ayarlarıyla başlıyoruz Apple ürünü kullanıyorsanız telefonunuzun AYARLAR kısmından GENEL sekmesine girerek Arka Planda Uygulama Yenileme kısmına girerek en üst kısımda bulunan yenile kısmını KAPATIYORUZ bu ayar sadece apple ürünü içindir, Farklı telefon marklariçin ise  telefonunuzun parlaklığını OTOMATİK yapıyoruz, telefonla işimiz olmadığı zaman MOBİL VERİ’yi           kapatıyoruz Wİ-Fİ açıksa onuda kapatıyoruz ve son olarak telefonlarımızdan en çok şarj bitiren diyebileceğim KONUM SERVİSLERİ’ni kapatıyoruz ve PİL’inizin kullanım süresini artış bulunuyorsun.

Ben tüm pil ayalarımı yaptım yine’de şarjım az gidiyor diyorsanız telefonunuzu size en yakın ve en kısa sürede teslim eden ÜLKEM ELEKTRONİK KARABÜK firmamıza ulaştırmanızı tavsiye ediyoruz. Sizlere en iyi  hizmeti verebilmek için telefonunuzun arıza tespitini ücretsiz olarak yapıyoruz.